Ana Sayfa » 666 Ne Demek? 666 Anlamı Nedir?
666 ne demek
666 ne demek
Yaşam

666 Ne Demek? 666 Anlamı Nedir?

Papa’nın bile “Şeytanın adı ve soy adı” dediği 666 sayısı ne ifade ediyor. 666 Ne Demek ve 666 Anlamı Nedir hepsi bu yazımızda.

666 Ne Demek?

666 sayısını herkes hayatında en az bir kere görmüştür. Peki 666 ne demek? 666, bir sayı olarak kullanıldığında genellikle kötülük ve şeytani bir anlam taşır. Bu sayının bu anlamı, İncil’de “İblis’in sayısı” olarak geçtiği için ortaya çıkmıştır. İncil’de, İblis’in sayısı olarak geçen 666, Apokalipsis kitabının 13. bölümünde yer alır ve bir kişinin kimliğini belirleyebilmek için kullanılır.

666, rakamların kullanıldığı herhangi bir dil veya sistemde, 6 rakamının üç kez tekrarlanmasıyla yazılmış bir sayıdır. Bu sayı, genellikle kötü anlamlar veya kötülükle ilgili konularla ilişkilendirilir ve bazı dinlerde şeytanın sayısı olarak da bilinir. Ancak bu anlamı ve anlamlandırması bireysel farklılıklara ve inançlara göre değişebilir.

666 Neden Şeytan Anlamına Geliyor?

666 ne demek ve anlamını soran kişiler elbette ki konuyu öğrendikten sonra “iyi de bunun şeytan ile ne alakası var ki?” diye de sormuştur. Evet, aslında bakılırsa haksız da sayılmazsınız. 666 sayısı çok eski zamanlardan gelmektedir. 666 yazısı İbranice dilinde “Neron Kesar” olarak okunmakta ve bu da 64 yılında Roma’yı yakan Nero Ceaser’ı çağrıştırmaktadır. Roma’da bir çok evin ve dükkanın harap olması sebebiyle halk ve din adamlar 666 sayısını şeytanın numarası olarak tanımıştır. Yani bilimsel ve mantıksal olarak bir gerçekçiliği bulunmamaktadır.

Önerilen:  Pozitivizm Nedir? Pozitivizm Özellikleri

En İyi Amazon Prime Dizileri

Nero Ceaser Neden Şeytan Olarak Anılıyor?

İmparator Neron, 54 yılında Roma tahtına oturmuş ve o zamanın tarihçileri tarafından “deli”, “manyak” olarak isimlendirilmiştir. İmparator Neron, çok ilginç ve mantıksız planlar uygulayarak Roma İmparatorluğunun en kötü imparatorlarından birisi olmuştur. Neron’un en ilginç planlarından birisi ise kuşkusuz ki Roma’yı sıfırdan inşa etme fikriydi. Bu planı için 64 yılında gizlice Roma’yı yakarak binlerce insanın ölümüne yol açmıştır. Bu sebeplerden ötürü zamanın Roma halkı ve din adamları İmparator Neron’un şeytan olduğunu düşünmeye başlamış ve İbranice 666 sayısının telaffuzu Neron Kesar olduğu için İmparator Neron’u 666 sayısı yani şeytanın sayısı olarak düşünmüştür.

https://www.youtube.com/watch?v=Uc9m20_7D9E
Etiketler

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

Yorum Ekle

Yorumunu buraya yaz