Ana Sayfa » Aren Ne Demek? Aren İsminin Anlamı?
Yaşam

Aren Ne Demek? Aren İsminin Anlamı?

Aren Ne Demek
Aren Ne Demek

İnsanlar daha doğmadan isimleri belirlenir. Bu sebeple her vatandaş bir isme sahiptir. İşte bu sebeplerden ötürü isimler oldukça önemlidir ve aileler tarafından çocuklarına verilecek isimler özenle araştırılarak anlamları bulunur. Peki Aren Ne Demek? Aren İsminin Anlamı nedir?

Aren Ne Demek?

Aren, hem kadınların hem de erkeklerin kullandığı ortak bir Farsça kökenli isimdir. Ülkemizde çok da popüler olmayan Aren ismi oldukça modern ve hem çocuk, hem genç hem de yaşlı kişilere uygun bir isimdir.

Ayrıca Aren kelimesi Hititçe ve Arnavutça dillerinde de aktif olarak kullanıldığı için TDK karşılığı da bulunmaktadır. Aren isminin TDK karşılığı Renkli ve ışıltılı kum tanesi anlamına gelmektedir.

Aren İsminin Anlamı Nedir?

Aren isminin anlamı, Farsça kökenli bir isim olup Kum Tanesi, Parlak Kum anlamına gelmektedir. Kum tanesi ve parlak kum anlamına gelen Aren, uzun ve sıcak çöllerdeki kumu temsil etmektedir. Bu isme sahip olan kişiler genellikle güçlü, kuvvetli ve hızlı olurlar.

Aren İsminin Anlamı
Aren İsminin Anlamı

Aren İsminin Kökeni Nedir?

Aren isminin kökeni eski Farsçaya kadar dayanmaktadır. Günümüzde genellikle Türkiye ve diğer Türkçe konuşulan ülkelerde kullanılan Aren ismi, çöldeki en parlak kum tanesi anlamına gelmektedir. Ayrıca Aren isminin, Hititçe ve Arnavutça anlamı da bulunmaktadır.

Önerilen:  Öğretmen Dosyasında Bulunması Gerekenler (2023/24)

Aren İsmi Kuranda Geçiyor Mu?

Çocuğuna Aren ismini koyacak ailelerin en merak ettiği sorulardan birisi ise Aren ismi Kuranda geçiyor mu sorusudur. Aren ismi Kur’an-ı Kerim’in herhangi bir yerinde geçmemektedir. Bu sebeple Aren İsmi Kuranda geçiyor mu sorusunun cevabı hayır olacaktır.

Aren İsminin Kişisel Özellikleri

Aren ismine sahip olan kişilerin göz çeken özellikleri güçlü, kuvvetli ve hızlı olmalarıdır. Bunun haricinde Aren ismine sahip kişiler genellikle Sert, sağduyulu ve atılgan olmaktadır. Mantıklı düşünme yetenekleri gelişmiş, lider ruhlu ve duygularına yenik düşmezler. Bu sebeple Aren ismine sahip olanlar genellikle yönetici ve müdür gibi yüksek mevkilere rahatça gelebilirler.

Aren Erkek İsmi mi?

Aren ismi, oldukça uzun dönemler boyunca Türkler tarafından çokça kullanılan bir isimdir. Aren ismi eskiden erkek çocuklar için kullanılsa da, günümüzde Aren erkek ismi mi sorusunun cevabı hayırdır. Aren ismi, hem kız hem de erkek çocuklar için kullanıma uygun bir isimdir.

Önerilen:  Maçkolik "BV" Ne Demek? - Cevabı Burada!

Aren Ermeni İsmi mi?

Çocuğunun adını Aren koymak isteyen ailelerin en sık sorduğu sorulardan birisi ise Aren Ermeni ismi mi sorusudur. Aren ismi, Ermeniler tarafından kullanılsa bile Aren ismi Ermeni bir isim değildir. Aren ismi, Farsça, Hititçe ve Arnavutça kökenli eski bir dildir.

Aren İsim Analizi

 • A harfi: Atılgan olan ( alfabede 1. harf)
 • R harfi: Sert olan (alfabede 21. harf)
 • E harfi: mücadele veren (alfabede 6. harf)
 • N harfi: sağduyulu olan (alfabede 17. harf)

Aren İsmine Benzeyen İsimler

Eğer siz de Aren ismine benzeyen isimleri merak ettiyseniz işte Aren ismine benzeyen isimler listemiz.

 • Aref
 • Arefe
 • Arel
 • Ören
 • İren
 • Azem
 • Arya
 • Erin
Youtube İsimlerin Analizi Youtube Kanalı

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam 3 oy kullanıldı ve ortalama 5 yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

Etiketler

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

Yorum Ekle

Yorumunu buraya yaz