Ana Sayfa » Elon Musk Geri Döndü: Twitter’i Satın Almak İstiyor
Elon Musk Twitter'i Satın Almak İstiyor
Teknoloji

Elon Musk Geri Döndü: Twitter’i Satın Almak İstiyor

Uzun zamandır Twitter konusunda sessiz kalan Elon Musk, yaptığı açıklama ile Twitter’i yeniden satın almak istediğini açıkladı.

Tesla ve SpaceX gibi büyük şirketlerin CEO görevini yapan Elon Musk, Twitter’ı hisse başı 54,2 dolardan satın almayı teklif etti. Musk, Twitter’ı gerçekten satın almayı planlıyor olabilir.

İçerik Tablosu

Önceki Alım

Geçtiğimiz aylarda Twitter’dan %9,2’lik hisse alan Musk, şirkete ortak olmuştu. Bunun ardından Musk, Twitter’i neredeyse tamamen satın alma isteğini ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) bildirmiş ve 25 Nisan günü yapılan açıklamada şirketin Elon Musk’a satılması için anlaşma yapılmıştı.

Fakat anlaşma yapıldıktan sonra Elon Musk, toplamda 44 milyar dolar ödeyeceği Twitter hisseleri için geri adım attı ve sözleşmeyi geçici olarak askıya aldığını açıklamıştı.

Sahte Hesaplar

Elon Musk, Twitter’i almama sebebi olarak spam hesapların fazla olmasından şikayetçi olmuştu. Spam ve sahte hesapların Twitter’in büyük bir bölümünü oluşturduğunu açıklayan Musk, 8 Temmuz günü Twitter’i almak için imzalanan anlaşmayı tek taraflı olarak feshettiğini duyurmuştu.

Önerilen:  Twitter Arama Geçmişi Silme 2023 (Resimli)

Musk, bugün tekrardan Twitter’i satın almak istediğini duyurdu.


Kaynak: NTV.com.tr, Turkcell

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam 1 oy kullanıldı ve ortalama 5 yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

Etiketler

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

Yorum Ekle

Yorumunu buraya yaz