Ana Sayfa » 2023 En İyi Amazon Prime Dizileri!
En İyi Amazon Prime Dizileri
En İyi Amazon Prime Dizileri
Film & Televizyon

2023 En İyi Amazon Prime Dizileri!

Netflix’ten sıkıldınız ve izleyecek bir şey mi arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz! İşte 2023 En İyi Amazon Prime Dizileri!

En İyi Amazon Prime Dizileri

The Office (2005-2013)

Durum komedisi olan The Office dizisi, Amazon Prime Video üzerinde yayınlanmaktadır. 2005 yılında yayına başlayan ve 2013 yılında biten The Office, Dunder-Mifflin ismindeki bir kağıt fabrikasında çalışan kişileri konu almaktadır. Ofiste çalışan bütün elemanlar patronlarının “ilginç” kişiliklerine ve davranışlarına rağmen çalışmaya devam eder.

 • IMDB: 9,0
 • Rotten Tomatoes: %81

Eğer Komedi Dizilerini Seviyorsanız Bu Listemize Bakmayı Unutmayın: En İyi Sitcom Dizileri

The Boys (2019 – Günümüz)

The Boys isimli Amazon Prime dizisi, 2019 yılında yayına başlamış ve hâlâ devam etmektedir. Dizi, tipik bir süper kahraman dizisi gibi görünse bile aslında bunun tam tersidir. Dizimizde, süper kahramanlar “süper kötü” olsaydı ne olacağını biz izleyicilere gösteren kaliteli bir yapımdır. 3. sezonu yeni yayınlanan dizi, eleştirmenler tarafından beğenilmiştir.

 • IMDB: 8,7
 • Rotten Tomatoes: %93

The X Files (1993 – 2018)

The X Files, 1993 – 2018 yılları arasında yayınlanmaya devam etmiş, görebileceğiniz kaliteli bilim kurgu dizilerinden bir tanesidir. Dizi, FBI’ın “gizli dosyalar” isimli departmanına iki yeni ajan atamasıyla başlamaktadır. Bu departmanda çözülemeyen ve paranormal olaylarla ilgili dosyaların saklanmaktadır…

 • IMDB: 8,6
 • Rotten Tomatoes: %74

Mr. Robot (2015 – 2019)

Allsafe Cybersecurity isimli bir güvenlik şirketinde çalışan Elliot, bir gün “fsociety” isimli anarşist bir yeraltı hacker grubuna katılır. Dizi, Elliot ve fsociety grubunu konu almaktadır.

 • IMDB: 8,6
 • Rotten Tomatoes: %94

Prison Break (2005 – 2017)

Bitmesinin üzerinden 5 yıl geçmiş olmasına rağmen herkesin sevmeye ve izlemeye devam ettiği dizi olan Prison Break’da En İyi Amazon Prime Dizileri arasında yer alıyor. Konusu, Michael Scofield isimli bir adamın kardeşi suçsuz olmasına rağmen idam cezası almıştır. Fakat Scofield, kardeşini hapishaneden kaçırmak için uğraşmaktadır.

 • IMDB: 8,3
 • Rotten Tomatoes: %61
Önerilen:  Vahşi Batı: 2022 En iyi Western Filmleri

The Man In The High Castle (2015 – 2019)

4 sezon süren The Man In The High Castle, orijinal bir Amazon Prime dizisidir. Dizi, Almanların 2. Dünya Savaşını kazandığı bir senaryoda geçmektedir. Almanların hakim olduğu Kuzey Amerika felakete doğru sürüklenmektedir.

 • IMDB: 7,9
 • Rotten Tomatoes: %84

Invicible (2021 – Günümüz)

En iyi Amazon Prime dizileri listemize bir animasyon dizisi ile devam ediyoruz. Dizi, Dünyanın en güçlü süper kahramanının oğlunu konu almaktadır. Mark isimli genç, 17 yaşına geldiğinde babası gibi kendi güçlerine sahip olur fakat bu süper güçlere daha hazır değildir…

 • IMDB: 8,7
 • Rotten Tomatoes: %98

Upload (2020 – Günümüz)

Bilim kurgu türündeki Upload dizisi, 2033 yılında geçmektedir. Dizide, insanlar öldükten sonra kendilerini sanal bir makinanın içine yükleyerek, oyun karakteri gibi yaşamaktadır. Dizide, Nathan isimli bir yazılımcı, erken yaşta hayatını kaybetmiştir. Fakat zengin bir kız arkadaşı sayesinde “Lakeview” isimli sanal makineye yüklenir. Fakat Nathan sonradan çok kötü olayların farkına varacaktır…

 • IMDB: 7,9
 • Rotten Tomatoes: %94

Tales From The Loop (2021 – Günümüz)

Dizide, evrendeki saklı kalmış ve cevabı bulunamamış olaylar için bir makine bulunmaktadır. Bu makineye deney amaçlı bir köy kurulmuş ve köy içerisinde insanlar yaşamaktadır. Dizi, bu köy ve içerisinde yaşayan insanları konu almaktadır.

 • IMDB: 7,4
 • Rotten Tomatoes: %86

The Magicians (2015 – 2020)

En İyi Amazon Prime Dizileri listemize The Magicians isimli dizi ile devam ediyoruz. Harry Potter serisine benzeyen dizi, 2015 yılında çıkış yapmış ve eleştirmenler tarafından beğenilmiştir. Dizi, Quentin isimli bir gencin, büyü yeteneklerinin olduğunu keşfetmesi ve bundan sonra New York’ta prestijli bir büyü okulu olduğunu öğrenmesiyle başlamaktadır. Dizi, büyücülük okuluna giden Quentin’in yaşadıklarını konu almaktadır.

 • IMDB: 7,6
 • Rotten Tomatoes: %91

The Expanse (2015 – 2022)

The Expanse dizisi, günümüzden 200 yıl sonrasında geçmektedir. Alanında uzman olan Miller isimli bir dedektif, zengin bir ailenin kızını bulmak için gemi kaptanıyla antlaşma yapmaya karar verir. Miller, olayı inceledikçe çok ilginç gerçekleri öğrenmeye başlar…

 • IMDB: 8,5
 • Rotten Tomatoes: %94

Night Sky (2022 – Günümüz)

Amazon Prime üzerinde yeni çıkış yapmış olan Night Sky dizisi, henüz sadece 1 sezon yayınlamıştır. Hikaye, York ailesinin bahçelerinde gizemli bir oda bulmasıyla başlar. Bu gizemli oda sayesinde çift, odayı kullanarak ıssız uzaya gidebilmektedir. York ailesi, bu odayı diğer kişilerden korumaya çalışmaktadır.

 • IMDB: 7,4
 • Rotten Tomatoes: %74
Önerilen:  En İyi Sitcom Dizileri: Eğlenceye Doyun!

Sneaky Pete (2015 – 2019)

3 sezondan oluşan Sneaky Pete dizisi, suç ve dram türünde yer alıyor. Dizi, hapishanede yer alan Pete isimli bir adamın hücre arkadaşına ailesinden bahsetmesiyle başlıyor. Pete, uzun yıllar boyunca ailesinden ayrı kalmış ve ailesini oldukça özlemiştir. Fakat hücre arkadaşı olan Giovanni Ribisi bir gün hapishaneden çıkar ve peşinde kötü adamların olduğunu öğrenince Pete’nin kimliğini almaya karar verir. Pete gibi davranan Ribisi, Pete’nin ailesine gider ve kendini Pete olarak tanıtır.

 • IMDB: 8.1
 • Rotten Tomatoes: %97

Bosch (2014 – 2021)

En iyi Amazon Prime dizileri arasında yer alan Bosch dizisi, polisiye ve suç türünde yer almaktadır. LAPD’de (Los Angeles Polis Departmanı) dedektif olarak çalışan Harry Bosch, bir gün 13 yaşındaki bir kız çocuğunun kemiklerini araştırması için görevlendiriliyor. Bu araştırma sırasında Bosch’e suç atılır ve Dedektif Bosch, seri katil öldürme suçuyla federal mahkemeye çıkartılır.

 • IMDB: 8.5
 • Rotten Tomatoes: %97

The Marvelous Mrs. Maisel (2017 – Günümüz)

The Marvelous Mrs. Maisel, 1950’li yıllarda yaşayan ve oldukça mutlu olan bir kadını anlatıyor. Joel isimli bir adam ile evli olan Maisel, evliliklerinde sorun yaşamaya başlıyor. Joel’in hayali bir gün büyük bir komedyen olmak ve bu sebeple arada sırada küçük sahnelere çıkarak stand-up komedisi yapmaya çalışıyor. Pek yetenekli olmayan Joel, bir gün çıktığı sahneden inerken sarhoş olan eşi Maisel sahneye çıkıyor ve komedi konusunda çok yetenekli olduğunu fark ediyor.

 • IMDB: 8.7
 • Rotten Tomatoes: %89

Amazon Prime Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Amazon Prime Üyelik Ücreti, aylık 7,90TL’dir. Eğer Amazon Prime Video üyeliği satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak ilk ay ücretsiz olacak şekilde Amazon Prime üyeliği satın alabilirsiniz.

Amazon Prime Üyelik Ücreti Artar Mı?

Amazon Prime Üyelik Ücreti, şuanlık 7,90TL’dir. Dolar kurunun artması sonucunda fiyatın yükselme ihtimali olsa bile, Amazon fiyat artışı konusunda herhangi bir resmi açıklamada bulunmamıştır.

Amazon Prime İlk Ay Ücretsiz Mi?

Amazon Prime, yeni üyeleri için düzenlediği kampanyaya göre herkes ilk ay ücretsiz olarak Amazon Prime Videodan faydalanabilir.

Amazon Prime mi Netflix mi?

Amazon Prime, Netflix’e oranla izleyicilere daha kaliteli dizi ve filmler sunmaktadır. Netflix ise, çok fazla içerik sunmasına rağmen dizileri ve filmleri eleştirmenler tarafından kalitesiz olarak görülmektedir. Ayrıca Amazon Prime Üyelik Ücreti 7,90TL iken Netflix üyelik ücreti 37,99TL’dir. Bu sebeple kişiden kişiye değişse de eleştirmenler Amazon Prime’yi tercih etmektedir.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam 0 oy kullanıldı ve ortalama 0 yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

Etiketler

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

1 Yorum

Yorumunu buraya yaz