Ana Sayfa » Gelmiş Geçmiş En İyi Animasyon Filmleri
En İyi Animasyon Filmleri
Film & Televizyon

Gelmiş Geçmiş En İyi Animasyon Filmleri

Bu yazımızda sizler için merak ettiğiniz “En İyi Animasyon Filmleri ” hakkında birkaç öneride bulunacağız. Her konuda olduğu gibi herkesin görüşleri birbirinden farklı olacağı için listeyi kendi tercihlerime göre ve IMDB puanlamasına göre hazırladım.

İşte merak ettiğiniz “En İyi Animasyon Filmleri ” listesi:

En İyi Animasyon Filmleri

Oyuncak Hikâyesi (1995)

Oyuncak Hikâyesi, 1995 yapımı bir animasyon filmidir. Film, Woody adlı bir oyuncak şerifin hikayesini anlatır. Woody, Andy adında bir çocuğun en sevdiği oyuncaklardan biridir ve onunla birlikte pek çok maceraya atılır. Ancak bir gün, Andy’nin annesi Andy’e Buzz-lightyear isimli bir oyuncak hediye eder. Buzz, kendini gerçek bir uzay görevlisi olarak görmektedir ve Woody’e göre çok daha güçlüdür. Bu sebeple Woody, Buzz-lightyear’ı kıskanmaya başlar ve aralarında bir rekabet olur. Ancak bir gün Andy’nin annesi onları yanlışlıkla atılacaklar kutusuna atar ve Woody ile Buzz, işlerini düzene sokmaya çalışırlar. Filmin konusu, bu iki oyuncak arkadaşın maceralarını ve Andy ile olan ilişkilerini konu alır.

 • IMDB Puanı: 8,3
 • Dnet Puanı: 8,7
Oyuncak Hikâyesi

Aslan Kral (1994)

Aslan Kral, 1994 yapımı bir animasyon filmidir. Film, Afrika savanlarında yaşayan bir aslan ailesinin hikayesini anlatır. Film, aslanların kralı olan Mufasa’nın oğlu Simba’nın doğuşundan başlar ve onun büyümesini, babasının ölümünden sonra tahta geçmesini ve yaşadığı tüm zorlukları konu alır.

 • IMDB Puanı: 8,5
 • Dnet Puanı: 8
Aslan Kral

Yukarı Bak (2009)

Yukarı Bak, 2009 yapımı bir animasyon filmidir. Film, emekli bir baloncu olan Carl Fredricksen’ın hikayesini anlatır. Carl, balonculuk yaptığı sırada gezegenleri ve uzayı keşfetmeyi hayal etmiştir ancak bu hayali gerçekleşmez. Carl yaşlanınca karısını kaybeder ve evinde tek başına yaşamaya başlar. Ancak bir gün, evinin çatısına balonlar asar ve evi havalandırıp uçmaya başlar. Bu sırada evin içinde küçük bir çocuk olan Russell da bulunmaktadır. Carl, onu da yanına alarak yola çıkar. Carl ve Russell, evlerini uçurarak Güney Amerika’ya giderler ve orada birçok macera yaşarlar. Filmin konusu, Carl’ın geçmişini ve Russell ile olan ilişkisini konu alır.

 • IMDB Puanı: 8,3
 • Dnet Puanı: 8,8
Yukarı Bak

VOL·i (2008)

VOL·i, 2008 yapımı bir animasyon filmidir. Film, uzayda yaşayan insanların geçmişte bıraktıkları bir gezegende yaşayan VOL·i isimli robotun hikayesini anlatır. VOL·i’nin görevi, insanlar tarafından atılmış çöpleri sıkıştırmaktır. VOL·i, tek başına yaşamaktadır ve zamanla insanların yaşamış olduğu gezegende hayat bulur. Ancak bir gün, uzaydan bir uzay aracı iner ve bu aracın içinde EVE isimli bir robot vardır. VOL·i, EVE ile tanışır ve ona aşık olur. Ancak EVE’nin görevi, gezegendeki hayatı tespit etmek ve insanların geri dönüşünü sağlamaktır. VOL·i ve EVE, insanların geçmişteki yaptıkları hataların sonuçlarını keşfetmeye başlarlar ve bu keşifler onların hayatını değiştirir. Film, VOL·i ve EVE’nin yaşadıkları ve başından geçenleri konu almaktadır.

 • IMDB Puanı: 8,4
 • Dnet Puanı: 8,5
Vol-i

Kayıp Balık Nemo (2003)

Kayıp Balık Nemo, 2003 yapımı bir animasyon filmidir. Film, bir anemone denizanasında yaşayan bir palet balığı olan Marlin’in oğlunun kayboluşunu ve onun bulunmasını konu alır. Marlin’in oğlu Nemo, bir gün denizanasından kaçar ve bir akvaryuma düşer. Burada Nemo, diğer balıklarla tanışır ve onlarla birlikte yaşamaya başlar. Ancak Nemo, akvaryumdaki balıkların lideri olan Gill adlı bir balık tarafından kaçırılır ve Marlin, onu bulmak için yola çıkar. Marlin ve Nemo, birbirlerini bulmaya çalışırlar ve bu süreçte pek çok macera yaşarlar. Filmin konusu, baba-oğul ilişkisi ve insanların doğayla olan ilişkisi üzerine odaklanır.

 • IMDB Puanı: 8,2
 • Dnet Puanı: 8
Kayıp Balık Nemo

İnanılmaz Aile (2004)

İnanılmaz Aile, 2004 yapımı bir animasyon filmidir. Film, insanüstü güçlere sahip olan ve evrenin en güçlü ailesi olarak bilinen Parr ailesinin hikâyesini anlatır. Parr ailesi, kimliklerini saklamak zorundadır ve süper kötülerle dövüşmek zorundadır. Mr. Incredible olarak bilinen aile babası (Bob Parr), bu koşuşturmadan çok sıkılır ve emekliye ayrılır. Bob Parr, bu karardan sonra bir adada sigortacılık yapmaya ve ailesiyle birlikte sıradan bir hayat yaşamaya başlar. Fakat bir süre sonra bu sıradan hayattan da sıkılır ve ada içerisinde çok gizli bir göreve başlar. İnanılmaz Aile filmi, Parr ailesinin yaşadığı maceraları konu almaktadır.

 • IMDB Puanı: 8
 • Dnet Puanı: 8,5
İnanılmaz Aile

Ratatuy (2007)

Ratatuy, 2007 yapımlı bir Pixar animasyon filmidir. Film, Ramy isimli bir farenin ailesinin karşı çıkmasına ve neredeyse imkansız olmasına rağmen bir Fransız aşçısı olmak istemesiyle başlıyor. Kader, Ramy’yi Paris’in kanalizasyonlarına atar ve Ramy kendini ünlü bir şefin restoranında bulur. Filmin konusu, ünlü şef Auguste Gusteau ve Ramy arasında yaşanan olayları konu almaktadır.

 • IMDB Puanı: 8,1
 • Dnet Puanı: 8,9
Ratatuy

En İyi Animasyon Filmleri burada bitiyor. Tekrardan söylemek gerekirse, bu liste tamamen kişisel tercihler ve IMDB puan sistemine göre hazırlanmıştır. Eğer bir animasyon film arıyorsanız, belki bu listeden birkaçını deneyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz bir not veya önerdiğiniz bir film varsa bunu yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Önerilen:  En İyi Tarihi Filmler: Tarihin Tozlu Sayfalarına Yolculuk

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam 1 oy kullanıldı ve ortalama 5 yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

Etiketler

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

Yorum Ekle

Yorumunu buraya yaz