Ana Sayfa » Anime Sevenler Buraya: En İyi Anime Filmleri!
En İyi Anime Filmler
A Whisker Away Film Resmi
Film & Televizyon

Anime Sevenler Buraya: En İyi Anime Filmleri!

Japon kültürünün vazgeçilmezi olan anime filmleri artık dünyanın her yerinden seyirci buluyor. Bu listemizde En İyi Anime Filmler listesini sizler için hazırladık!

Japon kültürünün vazgeçilmezi olan anime filmleri artık dünyanın her yerinden seyirci buluyor. Bu listemizde En İyi Anime Filmler listesini sizler için hazırladık!

En İyi Anime Filmler

Hauru no Ugoku Shiro (Yürüyen Şato, 2004)

Yürüyen Şato anime filminde, Sophie isimli genç bir kıza yapılan büyüyü ve kızın bu yapılan büyüyü kaldırmaya çalışmasını konu alıyor. Genç kız Sophie, kara büyü yapan bir büyücü tarafından lanetleniyor ve 90 yaşındaki bir kadına dönüşüyor. Sophie, kendisine yapılan bu büyüden kurtulmak için elinden geleni yapacaktır.

From Up on Poppy Hill (Tepedeki Ev, 2011)

5 çocuk sahibi olan ve maddi durumu çok kötü olan Crain ailesinin çok büyük bir hayali vardır. Bu hayal güzel bir ev sahibi olmaktır. Crain ailesi bir gün hayallerindeki eve benzeyen Tepedeki Ev’i görür ve satın alır. Crain ailesindeki çocuklar yeni eve taşındıktan sonra ilginç sesler duymaya başlar.

The Wind Rises (Rüzgâr Yükseliyor, 2013)

En iyi anime filmler listemizde yer alan Rüzgâr Yükseliyor filmi, Jiro Horikoshi isimli Japon bir uçak tasarımcısının yaşadıklarını, 2. Dünya Savaşı, Büyük Buhran ve Kanto Depreminde neler yaptığını konu almaktadır. Rüzgâr Yükseliyor anime filmi, çıkış yaptığı tarihte oldukça büyük beğeniler toplamış hatta Barış Özcan’ın Youtube kanalına bile konu olmuştur.

Akira (Akira, 1988)

Akira anime filmi, 2019 yılında distopik dünyada Neo Tokyo (Yeni Tokyo) isimli bir şehirde geçmektedir. Tetsuo Shima isimli bir çocuğun motosiklet kazasından sonra telekinetik güçlere sahip olmasını anlatmaktadır. Akira filminde, zaman zaman 3. Dünya Savaşı’na sebep olan Akira Fenomeni hakkında ilginç ve gizem dolu olaylar gösterilmektedir.

Hatarubi no Mori e (Işıltılı Ateşböceklerinin Ormanına, 2011)

45 dakika uzunluğundaki Hatarubi no Mori e isimli anime filmi, ormanda kaybolan küçük bir kızın, her zaman maskeyle dolaşan bir genç tarafından bulunmasını ve aralarındaki uzun süreli arkadaşlığı anlatmaktadır.

Kimetsu No Yaiba Mugen Train (Demon Slayer: Mugen Treni, 2020)

En iyi anime filmlerinden birisi olan Demon Slayer: Mugen Treni anime filmi izlenmesi gereken filmlerden birisidir. Tanjiro Kamado isimli bir iblis avcısının bir gün ailesi acımasızca öldürülüyor. Filmde Tanjiro Kamado isimli gencin yaşadıkları anlatılıyor.

Spirited Away (Ruhların Kaçışı, 2001)

Studio Ghibli stüdyosu tarafından yapılan anime filmi, en iyi anime filmler listesinde yer almayı hak eden bir film.

Önerilen:  Vahşi Batı: 2022 En iyi Western Filmleri

Chihiro isimli küçük bir kız, ailesine yardım etmeye çalışırken kaldıkları otel bir anda hayaletler ve sıradışı yaratıklarla dolmaya başlar. Ailesi ve kendisinin hayatta kalması için bu sıradışı yaratıklara kendisini kabul ettirmesi gerekmektedir.

A Whisker Away (2020)

İstediği zaman kedi, istediği zaman insan olan tuhaf bir kız, sevdiği çocuğun ilgisini çekmek için arada sırada kediye dönüşmektedir. Fakat bu aradaki insan ve kedi ayrımı gittikçe azalır ve işler yolundan çıkmaya başlar. Eğer ilginç bir anime filmi arıyorsanız bu filmi izleyebilirsiniz.

My Neighbor Totoro (Komşum Totoro, 1988)

İki küçük kız kardeş yaz geldiği zaman, babalarıyla Japonya kırsal kesimlerinde zaman geçirir. Fakat zaman geçirdikleri bu kırsallarda zararlı olmayan bazı yaratıklar yaşamaktadır. Küçük kızlar, kırsallarda yaşayan Totoro isimli tatlı bir yaratıkla arkadaş olur.

Castle in The Sky (Gökteki Kale, 1986)

Klasikleşmiş bir yapım olan Gökteki Kale animasyon filmi, günümüzden oldukça uzakta bir tarihte geçmektedir. Bu tarihte, insanlar gökyüzüne yapılar inşa etmeye başlamış ve artık gökyüzünde yaşamaktadırlar. Fakat bir gün bu Gökteki Şehirde büyük bir felaket gerçekleşir ve insanlar yeryüzüne inmek zorunda kalır. 

I Lost My Body (Bedenimi Kaybettim, 2019)

Bedenimi Kaybettim anime filminde, laboratuvarda vücudunu kaybeden bir elin vücudunu bulmaya çalışmasını konu almaktadır. Vücudunu bulmak isteyen gizemli el, laboratuvardan kaçarak macerasına başlar. 2019 yılında gösterime giren Bedenimi Kaybettim anime filmi, usta yazar Jeremy Clapin tarafından yapılmıştır.

Lion King (Aslan Kral, 1994)

En iyi anime filmler listemize bir Amerika yapımıyla son verelim. Film, 1994 yılına gösterime girmiş ve zamanında rekorlar kırmıştır. Walt Disney tarafından yayınlanan film, Afrika’da yaşayan “Gurur Kayası”nın sahibi olan aslanları konu almaktadır. Bir animasyon filmi olmasına rağmen, her yaştan izleyici için uygun bir filmdir.

Etiketler

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

2 Yorum

Yorumunu buraya yaz