Ana Sayfa » Aksiyona Doyun: En İyi Dövüş Filmleri!
En İyi Dövüş Filmleri
En İyi Dövüş Filmleri
Film & Televizyon

Aksiyona Doyun: En İyi Dövüş Filmleri!

Dövüş ve aksiyon filmleri dünya çapında oldukça sevilen türlerdir. Bu yazımızda sizler için “En İyi Dövüş Filmleri” listesi hazırladık.

En İyi Dövüş Filmleri

The Protege (2021)

The Protege dövüş filmi, sadece üst seviye işler ile ilgilenen iki suikastçıyı konu almaktadır. Suikastçılardan birisi saldırıya uğruyor ve diğer suikastçı bu olayın peşine düşüyor.

Hikayesi yavaş ilerleyen, vurdulu kırdılı, mermilerin ve yumrukların havada uçuştuğu bir film istiyorsanız bu film kesinlikle size göre.

 • IMDB: 6.3
 • Rotten Tomatoes: %61

Kate (2021)

Film yine bir suikastçıyı konu alıyor. Kate isimli suikastçı, başarılı bir görevin ardından zehirlendiğini ve yaşamak için sadece 24 saati kaldığını öğreniyor. Kate, bu 24 saat içerisinde intikamını almaya çalışıyor ve bu zehirden kurtulmaya çalışıyor.

Kate filmi, son zamanlarda çıkmış filmlere oldukça benzer nitelikte diyebiliriz. Diğer aksiyon ve suikast filmlerinden onu ayıran tek şey sadece başrolünde bir kadının bulunması.

 • IMDB: 6.4
 • Rotten Tomatoes: %45

Krallık (2007)

Krallık filmi, 2003 yılında Arabistan’da gerçekleşen bir bomba saldırısıyla başlıyor. Patlamada bir çok Arap ve Amerikalının hayatını kaybetmesi üzerinde Amerika’dan özel bir tim gönderiliyor. Fakat karşılaştıkları durum onlar için pek hoş olmuyor.

Açıkçası filmde biraz Amerikan propagandası bulunsa bile kovboy filmlerindeki propaganda gibi bir seviyede değil. Gerek çekimleri, gerek sesleri, oyuncuları, ortam ve daha bir çok özelliği ile izleyiciyi ekran başına sabitliyor ve keyifli bir seyir sunuyor.

 • IMDB: 7
 • Rotten Tomatoes: %76

Önemsiz Biri (2021)

Önemsiz Biri Dövüş Filmi, sıradan bir aile babasını konu alıyor. Etrafı tarafından masum ve güçsüz olarak görülen adam, evine hırsız girmesinden sonra içindeki vahşi ve dövüşçü kişiliğini açığa çıkartıyor.

Açıkçası film güzel fakat hikaye olarak çok başarılı olduğunu düşünmüyorum. Yine de sahneler ve sesler gibi başarılı çekim yöntemleri sayesinde filmin sonuna kadar aralıksız izleyebilirsiniz. Özellikle vurdulu kırdılı ve koşuşturmalı bir film arıyorsanız bu filmi size öneririm.

 • IMDB: 7.4
 • Rotten Tomatoes: %84

Greyhound (2020)

Greyhound filminde, Greyhound ismindeki bir savaş gemisinin kaptanını konu alıyor. Bu savaş gemisi, Kuzey Pasifik okyanusunu geçmeye çalışan ticaret gemilerini korumaktadır. Bir gün kaptanımız Alman Denizaltıları ile karşılaşıyor ve oldukça zor kararlar vermek zorunda kalıyor. Ayrıca film denizde geçtiği için oldukça aksiyon dolu sahneler görüyoruz.

Önerilen:  En İyi Sitcom Dizileri: Eğlenceye Doyun!

Film görsel efektleri, hikayesi, seslendirmesi ve daha bir çok konuda oldukça iyi seviyede bir iş çıkarmış. Ayrıca film bir buçuk saat civarında ve bu süre boyunca beni ekrana bağlamayı başardı. Eğer patlamalı ve bol aksiyonlu bir film istiyorsanız bu film tam da size göre.

 • IMDB: 7.1
 • Rotten Tomatoes: %78

Gerçeğin Peşinde (2012)

Gerçeğin Peşinde filmi, görevinden uzaklaştırılan ve hapishaneye düşen bir polis memurunu konu alıyor. Eski polisimiz bir gün çok sıkılıyor ve bu olanlardan kurtulmak için bir intihar girişiminde bulunuyor. Olaylar zinciri de tam olarak bu noktada başlıyor…

Öncelikle spoiler vermemek için konuyu tam anlatamadım. Fakat film oldukça güzel ve eğer keyifli zaman geçirmek istiyorsanız size En İyi Dövüş Filmleri listesinde önerebileceğim filmlerden birisi. Hızlı ve sıkmayan hikayesi oldukça güzel efektler ile süslenerek ortaya başarılı bir yapım koymuş. Fakat filmin ilk 30 dakikası sıkıcı olduğu için ne yazık ki izleyici puanları bir hayli düşük.

 • IMDB: 6.6
 • Rotten Tomatoes: %31

The Great Battle (2018)

The Great Battle filmi, 645 yılında gerçekleşen 85 günlük bir savaşta 500 bin kişilik orduyu savunmak için bir kalede bekleyen bir avuç askeri konu almaktadır.

Güney Kore çıkışlı aksiyon/savaş filmi olan The Great Battle, aksiyon unsurları açısından oldukça başarılı bir yapım ortaya koymuş. Şöyle bol aksiyonlu, kılıçların ve insan cesetlerinin her yerde olduğu bir aksiyon/savaş filmi izlemek istiyorsanız bu film size en uygun film olacaktır.

En İyi Tarihi Filmler: Tarihin Tozlu Sayfalarına Yolculuk

Önerilen:  Gelmiş Geçmiş En İyi Animasyon Filmleri

Hırsızlar Şehri (2010)

Hırsızlar Şehri filmi, büyük bir soyguncu çetesinin liderini konu almaktadır. Grubumuz, soygundan soyguna koşarken bir soygunda çete lideri bir rehine ile yakınlaşır ve bu rehineye aşık olur. Bu yakınlaşmadan sonra çete tamamen farklı bir yola girer…

Öncelikle benim filmi izleme sebebim tamamen isminin güzel olmasıydı. Konusuna bile bakmadım ve bu filmin tamamen aksiyon filmi olduğunu varsaydım. Fakat film beklediğim gibi çıkmadı ve beni bir miktar hayal kırıklığına uğrattı. Fakat sizler konuyu öğrendiğiniz için hayal kırklığı yaşayacağınızı sanmıyorum. Filmimiz gerek aksiyon, gerek görsel ve ses efektleri sayesinde ortaya oldukça başarılı bir iş koymuş.

 • IMDB: 7.5
 • Rotten Tomatoes: %92

Dövüş Kulübü (1999)

Gelelim en iyi dövüş filmleri denince akla gelen ilk filme. Filmimiz, günümüz insanına oldukça benzeyen ve kazandığı tüm parayı gereksiz harcamalara ayıran, uyku sorunu yaşayan bir adamı konu almaktadır. Bu adam bir gün Tyler Durden isimli bir sabuncu ile tanışır ve birlikte çok başarılı işler yaparlar.

Açıkçası bu film, en iyi dövüş filmi olarak sayılabilecek bir film. Fakat bu filmi en iyi dövüş filmi yapmasının sebebi içerdiği aksiyon sahneleri değil, günümüz insanına ve sistemine felsefi yaklaşımıdır. Bu film hakkında yazılabilecek çok fazla şey var fakat spoiler vermemek için maalesef çok fazla şey yazamıyorum. En İyi Dövüş Filmleri listemizin en güzel filmidir. Kesinlikle izlemenizi öneririm.

 • IMDB: 8.8
 • Rotten Tomatoes: %96

Kaynak: Kaan’ın Tavsiyesi

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam oy kullanıldı ve ortalama yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

Etiketler

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

Yorum Ekle

Yorumunu buraya yaz