Ana Sayfa » Eğlencenin Dibine Vurun: En iyi Hikayeli Oyunlar!
en iyi hikayeli oyunlar
en iyi hikayeli oyunlar
Oyun

Eğlencenin Dibine Vurun: En iyi Hikayeli Oyunlar!

Günümüzde eğlence denilince aklımıza hemen oyunlar gelmektedir. Bu oyun türleri arasından da en sevileni kuşkusuz hikayeli oyunlardır. Bu yazımızda sizler için En İyi Hikayeli Oyunlar listesi hazırladık!

Oyunlar da kitaplar gibi bir çeşit gerçek dünyanın stresli yapısından uzaklaşmamızı sağlayan araçlardır.

Oyun dünyasına adını duyurmuş yapımlar kuşkusuz ki hikaye, seslendirme, grafikler ve görsel tasarımı ile öne çıkmış oyunlardır. Bu listemizde sizler için bu oyunları toparlayıp eğlenmeniz için bir araya getirdik…

Aksiyona Doyun: En İyi Dövüş Filmleri!

En iyi Hikayeli Oyunlar

Guild Wars 2

Guild Wars 2, hikayesi ile herkesi kendine bağlayan bir MMORPG oyunudur. Oyunun en büyük özelliği mükemmel bir hikayeye sahip olması ve oyunun sonucu yaptığınız seçimlere göre değişmesidir.

Guild Wars 2, en iyi hikayeli oyunlar listemizde yer almasının en büyük sebeplerinden bir diğer ise diğer MMORPG oyunlarından biraz farklı olmasıdır. Çoğu MMORPG oyununda ana düşmanı yenmeyi başaramazsanız görev tekrarlanırken Guild Wars 2 oyununda görev tekrarlanmaz ve hikaye değişime uğrayarak devam eder. Bu sebeplerden ötürü Guild Wars 2 oyunu en başarılı hikayeli yapımlardan bir tanesidir.

Guild Wars 2 oyna

Life is Strange: True Colors

Eminim ki bu seriyi daha önce birçoğunuz duymuşsunuzdur. Fakat ne yazık ki ülkemizde bu tarz oyunlar pek ilgi görmediği için ülkemizde oynayan pek fazla kişi bulamazsınız. 2021 yılında piyasaya sürülen Life is Strange: True Colors oyununda Alex isimli bir genci canlandırmaktayız. Alex, ailesi dağıldıktan sonra kardeşiyle birlikte koruyucu aileye verilmiştir. Fakat çok fazla koruyucu aile değiştirmek zorunda kaldığı için kardeşiyle bağları kopuyor ve birbirlerini ancak 8 yıl sonra görüyorlar.

Önerilen:  Hogwarts Legacy 10 Bin Liraya Çıktı! İşte Gelen Yorumlar

Life is Strange: True Colors oyna

The Wolf Among Us

The Wolf Among Us, Adeta çizgi romandan fırlamış gibi görünen grafikleriyle öne çıkıyor. Oyunumuz “Fabletown” isimli yıllardır hiç suç işlenmemiş küçük bir kasabada geçiyor. Fakat bir gün kasabada vahşice bir cinayet gerçekleşiyor ve karakterimiz olan şerif Bigby Wolf bu cinayeti çözmeye çalışıyor.

The Wolf Among Us oyna

Red Dead Redemption 2

En İyi Hikayeli Oyunlar listemize biraz daha klasikleşmiş oyunlar ile devam ediyoruz. Red Dead Redemption 2, oyunu çeteler ve kovboyların Amerika’da hakimiyet kurduğu ve çok fazla olduğu dönemin son zamanlarında geçmektedir. Oyunun bu kadar güzel olmasının en büyük sebeplerinden birisi kuşkusuz ki içerisinde sonsuz sayıda ayrıntı bulunduruyor olmasıdır. Gerek hikayesi, gerek aksiyon sahneleri, gerek seslendirmesi ve daha nice özelliği sayesinde Red Dead Redemption 2 oyunu, listemizde olmazsa olmaz oyunlardan birisi konumundadır.

Önerilen:  Skull & Bones Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Red Dead Redemption 2 oyna

God of War

God of War oyununda, Kratos isimli Yunan mitolojik karakterini canlandırmaktayız. Kratos, oğlu ile birlikte dondurucu İskandinav topraklarında yaşamaktadır. Fakat bir gün Kratos ve oğlu Tanrılar ve canavarlarla savaşmak için yola çıkmak zorunda kalır… God of War oyunu, son yılların en başarılı oyunlarından birisi olarak görülmektedir.

God of War oyna

Undertale

Uzunca yıllar önce dünyayı iki ırk olan “insanlar ve canavarlar” yönetirmiş. Fakat bilmediğimiz bir sebepten dolayı bu iki ırk arasında büyük bir savaş çıkmış ve iki taraf da çok büyük kayıplar vermiş. Savaşın sonucunda insanlar kazanmış ve canavarları yerin altına hapsetmişler. Oyunun geçtiği zamanda ise Ebott isimli bir dağ bulunmaktadır ve Ebott dağına çıkan kişilerin canavarlar ülkesine, yani yer altına gittiği düşünülmektedir. Canlandırdığımız karakter ise bu olayı araştırmak için dağın tepesine çıkar ve canavarların ülkesine adım atmış olur…

Undertale oyna

Kaynak: Steam, IMDB, GamesRadar

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam oy kullanıldı ve ortalama yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

Etiketler

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

Yorum Ekle

Yorumunu buraya yaz