Ana Sayfa » İsimden Sosyal Medya Bulma Nasıl Yapılır?
Nasıl Yapılır Sosyal Medya

İsimden Sosyal Medya Bulma Nasıl Yapılır?

İsimden sosyal medya hesabı bulma

Günümüzde sosyal medya, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Herkesin en az bir tane sosyal medya hesabı bulunuyor. Bazı durumlarda, başka bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulmak gerekebilir. İsimden sosyal medya bulma işlemi için birçok farklı yöntem mevcuttur.

Bu içeriğimizde, sizlere isimden, telefon numarasından ve e-posta adresinden bir kişinin sosyal medya hesaplarını nasıl bulabileceğinizi anlattık.

İsimden Sosyal Medya Bulma

Bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulmak ve öğrenmek istiyorsanız bunun en zor yöntemi isimden sosyal medya bulma yöntemidir. Çünkü aynı isme sahip yüzbinlerce insan var ve bu kişilerin arasından istediğiniz kişiyi bulmak sizi biraz yorabilir. Yine de bir kişinin sosyal medya hesaplarını ismini kullanarak bulmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Facebook ile Kişinin Sosyal Medya Hesaplarını Bulun

 1. Facebook.com adresine girin veya cep telefonunuza Facebook uygulamasını indirin. Ardından Facebook hesabınız ile giriş yapın.
 2. Arama çubuğuna aramak istediğiniz ismi yazın.
 3. Çıkan sonuçlar arasından sosyal medya hesabını bulmak istediğiniz kişiyi bulun.

Instagram ile Kişinin Sosyal Medya Hesaplarını Bulun

 • Instagram.com adresine girin veya cep telefonunuza Instagram uygulamasını indirin. Ardından Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Alt menüdeki büyüteç işaretine tıklayın ve arama çubuğuna aramak istediğiniz ismi yazın.
 • Çıkan sonuçlar arasından size lazım olan kişiyi bulun.
Önerilen:  Windows 10 Görev Çubuğu Çalışmıyor: İşte Çözümü! (2024)

Bu iki yöntemin dışında, Twitter ve LinkedIn gibi uygulamaları da kullanarak isimden sosyal medya bulma yöntemini uygulayabilirsiniz.

E-posta Adresinden Sosyal Medya Bulma

E-posta adresini bildiğiniz bir kişinin sosyal medya hesabını bulmak kolaydır. Bunu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. com.lullar.com internet sitesine girin.
 2. Ortadaki boşluğa bulmak istediğiniz kişinin e-posta adresini girin.
 3. Karşınıza birçok farklı sosyal medya platformu çıkacak. Bunlardan birine tıklayın ve o platformda üye olup olmadığını kontrol edin.

Telefon Numarasından Sosyal Medya Bulma

Öncelikle telefon numarası ile sosyal medya hesabını bulmak istediğiniz kişiyi telefon rehberinize kayıt etmelisiniz. Bunları yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Uygulamadan profilinizi açın ve yeni insanlar keşfet seçeneğine tıklayın.
 3. Bu açılan menüde telefon rehberinizde kayıtlı olan herkesin sosyal medya (Instagram ve Facebook) profillerini görebilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak, bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulabilirsiniz.

Sosyal medya hesabı bulma

Bir Kişinin Sosyal Medya Hesaplarını Bulma Yolları

Sosyal medya, günümüzün en popüler iletişim araçlarından biridir ve birçok kişi sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmaktadır. Ancak, bazen bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulmak zordur ve bu nedenle, bir kişinin sosyal medya hesaplarını nasıl bulabileceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Eğer böyle bir arayış içerisindeyseniz, aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz.

Arama Motorlarını Kullanın

Bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulmak için en kolay yol arama motorlarıdır. Örneğin, Google’ı kullanarak bir kişinin ismini veya kullandığı takma adı ile arama yapabilirsiniz. Ayrıca, bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulmak için kullandığı e-posta adresini de kullanabilirsiniz.

 1. Google.com veya Yandex.com arama motorunu açın.
 2. Kişinin ismini veya e-posta adresini yazın (e-posta adresini kullanmak her ne kadar daha doğru sonuçlar gösterse bile, eğer bilmiyorsanız kişinin isim ve soy ismi ile arama yapabilirsiniz).
 3. Çıkan sonuçlardan aradığınız kişiyi seçin.
Önerilen:  Windows 7 Şifre Kaldırma: Pratik Çözüm!

Sosyal Medyayı Kullanın

Birçok sosyal medya platformu, kullanıcıların hesaplarını bulmak için arama özelliği sunmaktadır. Örneğin, Facebook arama özelliğini kullanarak bir kişinin ismini veya e-posta adresini girebilirsiniz ve bulabileceğiniz hesaplar arasından doğru olanı seçebilirsiniz.

 1. Herhangi bir sosyal medya uygulamasını açın (Facebook, Instagram ve Twitter daha fazla kullanılmaktadır).
 2. Arama bölümüne kişinin isim ve soy ismini yazın.
 3. Çıkan sonuçlardan aradığınız kişiyi bulun.

Kişisel Web Siteleri ve Blogları Deneyin

Bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulmak için kullandığı kişisel web siteleri ve blogları da kullanabilirsiniz. Bu siteler genellikle bir kişinin sosyal medya hesaplarını ve diğer iletişim bilgilerini paylaştığı yerdir.

 1. Arama motorunuzu açın (Google veya Yandex tavsiye edilmektedir).
 2. “kişi ismi” blog şeklinde arama yapın.
 3. Çıkan sonuçları karşılaştırın ve aradığını kişiyi bulun.

Bu içeriğimizde sizler için isimden sosyal medya bulma yöntemlerini ve bir kişinin sosyal medya hesaplarını bulma yollarını sizlere anlattık.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam 3 oy kullanıldı ve ortalama 2.3 yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

Yorum Ekle

Yorumunu buraya yaz