Ana Sayfa » Resmin Arka Planını Silme Nasıl Yapılır? (Resimli)
Resmin arka planını silme
Nasıl Yapılır Teknoloji

Resmin Arka Planını Silme Nasıl Yapılır? (Resimli)

Bazen sahip olduğunuz bir resmin arka planını temizlemek isteyebilirsiniz. Bu içerikte resmin arka planını silme ve arka plan temizleme işlemi nasıl yapılır bunu öğrenebilirsiniz.

Resmin Arka Planını Silme

Remove.bg ile Arka Plan Temizleme

Bir resmin arka planını silmek için birçok farklı yöntem mevcuttur. Fakat bunun en kısa yolu, remove.bg isimli internet sitesini kullanarak otomatik arka plan temizleme işlemi yapmaktır. Eğer bir resmin arka planını silme işlemini öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Remove.bg internet sitesine girin

Öncelikle, arka plan silme işlemi için remove.bg isimli internet sitesine girmemiz gerekiyor. Bu internet sitesi, sizlerin yüklediği resimleri yapay zeka ile resmin arka planını silme işlemini otomatik yapıyor.

Remove.bg sitesine girin

Resim yükle seçeneğine tıklayın

Siteye girdikten sonra önünüze “Upload Image” butonu çıkacak. Bu butona tıklayın ve arka planını silmek istediğiniz resmi cihazınızdan seçin.

Resim yükle butonuna tıklayın

Resmi indir seçeneğini seçin

Resmi siteye yükledikten sonra, internet sitesi otomatik olarak resmin arka planını silmektedir. Ardından karşınıza resmin arka planı silinmiş şekilde size sunmaktadır. Bu sayfada, “Download” veya “Download HD” seçeneklerinden birini seçerek arka planı temizlenmiş resmi cihazınıza indirebilirsiniz.

resmi indir seçeneğini seçin

TinyWow İle Arka Plan Temizleme

TinyWow internet sitesine girin

Eğer resminizin arka planını TinyWow internet sitesi ile temizlemek istiyorsanız, öncelikle TinyWow.com internet sitesine girin.

tinywow.com sitesine girin

Arka plan temizleme sayfasını açın

Açılan sayfanın üst menüsünde sırayla Image > Background Remover seçeneklerini seçin.

Background Remover sayfasına girin

Arka planını silmek istediğiniz resmi yükleyin

Arka plan temizleme sayfasını açtıktan sonra, arka planını silmek istediğiniz resmi siteye yükleme işlemi yapın.

Resmi yükleyin

Arka planı silinen resmi indirin

Ve son olarak, TinHow sitesi sizin için resmin arka planını otomatik olarak silmektedir. Bu işlemin sonunda (en fazla 1-2 dakika sürer) arka planı silinmiş resminizi cihazınıza indirebilirsiniz.

Arka planı silinen resmi indirin

Resmin Arka Planını Silme Siteleri

Eğer yukarıda anlattığımız siteleri sevmediyseniz bazı internet siteleri de yüklemiş olduğunuz resimlerin arka planını silmektedir. Anlattığımız internet siteleri en basit ve en kullanışlı arka plan silme ve temizleme siteleri olsa da, bunların haricinde başka internet siteleri de bulunmaktadır. İşte bazı arka plan silme siteleri:

  • Canva: Kullanıcılar, Canva aracılığıyla grafik tasarımları, afişler, afişler, sosyal medya görselleri, logolar ve benzeri çeşitli tasarımlar oluşturabilirler. Canva sitesinde, resimlerinizin arka planını silebilirsiniz.
  • Adobe Photoshop: Adobe Photoshop, arka plan silme işlemi dışında birçok alanda fotoğraf düzenleyebileceğiniz bir bilgisayar programıdır. Adobe Photoshop sayesinde resimlerinizin arka planını silebilir ve resimlerinizde birçok düzenleme yapabilirsiniz.
  • Google Slides: Google tarafından geliştirilen Google Slides, slayt hazırlama ve fotoğraf düzenleme gibi birçok araç bulunduruyor. Resimlerinizin arka planını, Google Slides sitesi aracılığıyla temizleyebilirsiniz.

Daha fazla Nasıl Yapılır içeriği için Dergimiz.net internet sitemizi takip edebilirsiniz.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam 2 oy kullanıldı ve ortalama 5 yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

Etiketler

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

1 Yorum

Yorumunu buraya yaz

  • Resmin arka planını silmek için çok güzel bir içerik olmuş teşekkür ederim