Ana Sayfa » Steam Hesabı Silme Nasıl Yapılır? (Resimli)
Steam Hesabı Silme
Nasıl Yapılır Oyun

Steam Hesabı Silme Nasıl Yapılır? (Resimli)

Steam, kullanıcıların oyun satın alabileceği popüler bir platformdur. Bazen kullanıcılar, Steam Hesabı Silme konusunu merak edebilir. Bu sebeple, bu içeriğimizde bu konuyu sizlere anlattık.

Steam Hesabı Silme

İlk olarak Steam hesabınızda daha önceden kullandığınız bir kredi kartının bilgilerini biliyor olmalısınız. Bu bilgiler, hesabın size ait olduğunun kanıtlanması için Valve tarafından istenmektedir. Eğer Steam hesabınızı silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. help.steampowered.com internet sitesine girin. help.steampowered.com internet sitesine girin
  2. Steam hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza girin
  3. Ardından “Steam hesabımı silin” sayfasına gidin. Steam hesabımı silin sayfasına gidin
  4. “Hesap silme işlemine devam edin” seçeneğine tıklayın.Hesap silme işlemine devam edin
  5. Valve tarafından istenilen bilgileri eksiksiz doldurun. İstenilen bilgileri doldurun
  6. Son olarak gönder butonuna tıklayın. Gönder butonuna tıklayın ve Steam hesabı silme işlemi tamamlandı

Tüm bu işlemler sonucunda, 30 günlük bir bekleme süresi verilecek. Bu bekleme süreci sırasında hesabınız kilitlenecek ve sadece hesap silmeyi kaldırma yapabileceksiniz.

Önerilen İçerik: Yahoo hesap açma

Steam Hesabını Silmeyi İptal Etme

Eğer Steam hesabını silmeyi iptal etmek istiyorsanız öncelikle hesap silme işleminin üstünden 30 gün geçmemesi gerekir. Eğer hesap silme başvurusu yaptıysanız ve daha 30 gün dolmadıysa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. help.steampowered.com internet sitesine girin ve Steam hesabınıza giriş yapın.
  2. Sağ üst köşede çıkan kırmızı renkli “Hesap Uyarısı” yazısına tıklayın.
  3. Son olarak “Hesap silme işlemini iptal et” butonuna tıklayın.

Sonuç olarak, eğer Steam hesabı silme işlemini iptal etmek istiyorsanız yukarıdaki adımları uygulayarak hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Netflix profil silme

Steam Hesabını Nasıl Satarım?

Steam hesap satışı, Valve tarafından her ne kadar yasaklanma suçu oluştursa bile Steam hesabınızı bir başka kullanıcıya satmanın yolları bulunmaktadır. Eğer Steam hesabınızı satmak istiyorsanız hesap ilanınızı itemsatis ve GameSatis gibi güvenilir çevrimiçi oyun pazarlarında yayımlayarak satabilirsiniz.

Steam Hesabı Ücretli mi?

Bir Steam hesabı oluşturmak ve ücretsiz oyunları oynamak için herhangi bir ödeme yapma zorunluluğunuz bulunmuyor. Fakat Steam hesabınızı kullanarak bir oyun satın almak için ücret ödemeniz gerekmektedir.

Steam VAC Ban Açılır mı?

Steam VAC ban yani “Valve Anti Chat” yasaklaması kalıcıdır. Bu yasaklama, hesabınız silinene kadar profilinize işlenir ve hiçbir şekilde açılması mümkün değildir. Eğer bir hata sonucu yasaklama aldığınızı düşünüyor iseniz Steam destek ile iletişime geçebilir ve sorun için yardım isteyebilirsiniz. Bunun haricinde sahip olduğunuz Steam hesabındaki bir VAC yasaklamasını kaldırmak mümkün olmamaktadır.

Sonuç olarak, bu içeriğimizde sizlere başta Steam hesabı silme olmak üzere birçok farklı konuda bilgi verici bir içerik hazırladık. Eğer bu tarz nasıl yapılır içeriklerini merak ediyorsanız Dergimiz.net internet sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Önerilen İçerik: Steam oyun hediye etme

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam 1 oy kullanıldı ve ortalama 5 yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

Yorum Ekle

Yorumunu buraya yaz