Ana Sayfa » WhatsApp Mesaj Silme Nasıl Yapılır?
Nasıl Yapılır Sosyal Medya

WhatsApp Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

WhatsApp, dünya üzerinde milyarlarca kişi tarafından kullanılan bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Bu uygulamada bazen yanlışlıkla mesaj gönderebiliriz. Bu içeriğimizde, sizlere Whatsapp mesaj silme işlemini anlattık.

WhatsApp uygulaması sayesinde, kişiler birbirleriyle ücretsiz olarak mesajlaşabilir, görüntülü ve sesli aramalar yapabilir ve dosya paylaşımı yapabilirler. Ancak bazen, yanlışlıkla gönderile bir mesajı silmek isteyebilirler. Bu nedenle, WhatsApp mesaj silme işlemini sizlere bu içeriğimizde anlattık.

WhatsApp Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Eğer WhatsApp mesajlaşma uygulaması ile yanlışlıkla bir mesaj gönderdiyseniz veya bir mesajı yanlış kişiye gönderdiyseniz bu mesajı silmek oldukça önemlidir. WhatsApp Mesaj Silme işlemini yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Mesajı Gönderdiğiniz Kişiyi Seçin: Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve silmek istediğiniz mesajı gönderdiğiniz kişiyi seçin.
 2. Mesaja Basılı Tutun: Silmek istediğiniz mesajın üstüne basılı tutun.
 3. Çöp Sembolüne Tıklayın: Mesaja basılı tuttuktan sonra, sağ üst köşede beliren “çöp” simgesine tıklayın.
 4. Herkesten Sil Seçeneğini Seçin: Çöp sembolüne tıkladıktan sonra karşınıza “İptal”, “Benden Sil” ve “Herkesten Sil” seçenekleri çıkacak. Eğer mesajı sadece kendinizden silmek istiyorsanız, “Benden Sil” seçeneğini seçebilirsiniz. Fakat mesajı herkesten silmek için “Herkesten Sil” seçeneğini seçin.
Önerilen:  Resmin Arka Planını Silme Nasıl Yapılır? (Resimli)

Eğer bu adımlarda herhangi bir yanlış yapmadıysanız, WhatsApp’da mesajınızı başarıyla silmişsiniz demektir.

WhatsApp Mesaj Silme Süresi

İlk olarak 2017 yılında beta sürümünde ortaya çıkan “Herkesten sil” özelliği, oldukça büyük bir ses getirmişti. Grup ve şahıs mesajlaşmalarında mesajlarınızı herkesten silmeye yarayan bu özellik, kısa sürede tam sürüme de geldi ve ilk olarak herkesten sil özelliği için 24 saat süre verildi. Fakat WhatsApp’ın 2022 yılında yaptığı yeni bir güncellemeyle beraber, Whatsapp mesaj silme süresi 60 saate uzatıldı.

WhatsApp Silinen Mesajı Görme

Eğer WhatsApp üzerinden yanlışlıkla sildiğiniz bir mesajı görmek istiyorsanız bunun için birden fazla yöntem bulunmaktadır. İşte WhatsApp silinen mesajı görme işlemi nasıl yapılır:

 • Google Drive Yedeklemesi: WhatsApp, belli süreler içerisinde otomatik olarak tüm mesajları Google Drive’a yedekler. Eğer sildiğiniz bir mesajı geri getirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
  1. WhatsApp uygulamasını tekrar yükleyin.
  2. Telefon numaranızı doğrulayın.
  3. İstenen tüm gereksinimlere izin verin.
  4. Açılan “Yedekleme bulundu” menüsünde “Geri Yükle” butonuna basarak WhatsApp’da silinen mesajı görebilirsiniz.
 • Üçünü Parti Yazılımlar: Eğer daha basit bir yöntem arıyorsanız bir uygulama indirebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun uygulama mağazasından “WhatsApp Silinen Mesajları Görme” uygulamalarını indirebilirsiniz.
Whatsapp silinen mesajı görme

Daha fazla Nasıl Yapılır içeriği için Dergimiz.net internet sitemizi takip edebilirsiniz.

Önerilen:  Whatsapp Duruma Link Ekleme (2024 Resimli)

Kaynak: pocket-lint.com

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam 2 oy kullanıldı ve ortalama 5 yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

Etiketler

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

Yorum Ekle

Yorumunu buraya yaz