Ana Sayfa » Windows 10 Görev Çubuğu Çalışmıyor Çözümü
Nasıl Yapılır Teknoloji

Windows 10 Görev Çubuğu Çalışmıyor Çözümü

Windows 10 görev çubuğu çalışmıyor

Görev çubuğu, neredeyse tüm işletim sistemlerinde yer almaktadır. Bu içerikte Windows 10 görev çubuğu çalışmıyor sorununun cevabını alacaksınız.

Windows 10 Görev Çubuğu Çalışmıyor

Windows 10 görev çubuğu, ekranın alt kısmında bulunan ve genelde çok kullanılan programların listelendiği bir çubuktur. Bu çubuk sayesinde, kullanıcılar erişmek istediği programa veya uygulamaya kolayca ulaşabilir. Fakat bazı durumlarda bu çubuk çalışmayabilir. Eğer siz de Windows 10 görev çubuğu çalışmıyor sorununu yaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Gereksiz İkonları Temizleyin

Eğer görev çubuğunuzda gereksiz olan uygulamalar varsa bunları temizlemekle başlayın. Öncelikle görev çubuğuna sağ tıklayın ve “Cortana Düğmesini Göster” ve “Görev Görünümü Düğmesini Göster” seçeneklerini kapatın.

Windows Gezgini Programını Yeniden Başlatın

Eğer görev çubuğuna erişiminiz hiç yok ise Windows gezgini programını yeniden başlatmanız gerekmektedir. Bu işlemi yapmak için, CTRL, ALT ve DEL tuşlarına basın. Ardından açılan menüden “Görev Yöneticisi” seçeneğini seçin. Görev yöneticisi açılınca ise en alta gelin ve “Windows Gezgini” programını bulun. Programa sağ tıklayın ve “Yeniden Başlat” seçeneğine tıklayın.

İnternet Bağlantınızı Kesin

Bazı sınırlandırılmış internet bağlantıları, Windows 10 görev çubuğuna erişiminizi engelleyebilir. Bu sorunu çözmek için Windows butonuna ve I tuşuna tıklayın. Açılan “Ayarlar” penceresinde “Ağ ve İnternet” seçeneğine tıklayın. Ardından sol taraftaki menüden Wi-Fi seçeneğini seçin ve “Bilinen ağları yönet” seçeneğine tıklayın. Burada bulunan tüm ağların üstüne tıklayın ve “Unut” seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Görev Çubuğunun Rengini Değiştirme

Eğer Windows 10’da bulunan görev çubuğunun rengini değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Windows ayarlarını açın (Windows + I).
  2. Kişiselleştirme seçeneğini seçin.
  3. Soldaki menüden “Renkler” menüsüne girin.
  4. Windows Renkleri menüsünün altından istediğiniz rengi seçin.
Önerilen:  PDF Dosyası Açılmıyor - İşte Çözümü! (Resimli)

Bu işlemler sonucunda, görev çubuğunun rengini değiştirme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Görev Çubuğu Gizleme Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemlerindeki görev çubuğu bazen sinir bozucu olabilir. Eğer görev çubuğu gizleme nasıl yapılır merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Windows ve I tuşuna basarak ayarlar penceresini açın.
  2. Açılan pencereden sırasıyla Kişiselleştirme > Göre Çubuğu sekmelerini seçin.
  3. Bu sekmeden “Görev Çubuğunu otomatik olarak gizle” seçeneğini aktif hâle getirin.

Daha fazla Nasıl Yapılır içeriği için Dergimiz.net internet sitemizi takip edebilirsiniz.

ilkertosun

Merhaba ben İlker Tosun. 2005 yılında İstanbul'da doğdum ve şuan ailem ile birlikte Türkiye'nin Balıkesir şehrinde yaşamaktayım.
İnternet siteleri ile geçirdiğim uzun yıllar boyunca birçok farklı internet sitesi yaptım ve uzun zaman boyunca yazarlık yaptım.
2022 yılında ise Dergimiz.net internet sitesini kurdum ve bu site üzerinden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan içerikler hazırlıyorum.

1 Yorum

Yorumunu buraya yaz

  • Üçüncü çözüm işe yarıyor. KYK’nın interneti sıkıntılı herhalde şuan çalışıyor görev çubuğu