Ana Sayfa » Dallas Cowboys’un Kahramanı: Izell Reese Kimdir?
Izell Reese Dallas Cowboys stadyumunda
Biyografi

Dallas Cowboys’un Kahramanı: Izell Reese Kimdir?

İzell Reese, 7 Mayıs 1974’te Alabama, Dothan’da doğdu. Reese, kolej futbolu kariyerine New Mexico Devlet Üniversitesi’nde başladı. Orada güçlü bir güvenlik (safety) oyuncusu olarak göze çarptı ve kariyeri boyunca 14 intersept yaparak okul rekorunu kırdı. 1996 yılında NFL Draftı’nda Buffalo Bills tarafından altıncı turda seçildi.

Reese, NFL kariyerinde 9 yıl boyunca Dallas Cowboys, Buffalo Bills ve Denver Broncos takımlarında oynadı. Güvenlik pozisyonunda oynayan Reese, özellikle özel takım performansıyla tanınıyordu. Oynadığı 126 NFL maçında, 3 defa touchdown yaparak ve 292 defa takım arkadaşlarının yardımına koşarak önemli bir etki yarattı. Reese, özellikle Dallas Cowboys takımında görevini çok başarılı şekilde yerine geçirdi ve birçok kritik pozisyonu engellemeyi başardı. Taraftarlar tarafından “Hero of the Dallas Cowboys” ünvanını aldı.

Reese, 2004 yılında futbol kariyerini sonlandırdıktan sonra, Amerikan Futbolu’na başka şekillerde hizmet etmeye devam etti. O, bir NFL oyuncusu olarak kariyeri boyunca edindiği tecrübeleri ve bilgileri genç oyunculara aktarmak için çeşitli kamp ve kliniklerde çalıştı.

Sonuç olarak, İzell Reese, NFL kariyeri boyunca özellikle özel takım performansıyla tanınan başarılı bir güvenlik oyuncusuydu. Kariyeri boyunca pek çok maçta takım arkadaşlarının yardımına koşarak önemli bir rol oynadı. Reese, futbol kariyeri sona erdikten sonra, Amerikan Futbolu’nun gelişimine katkıda bulunmaya devam ederek, genç oyunculara bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Oy vermek için bir yıldıza tıkla.

Bu yazı için toplam 3 oy kullanıldı ve ortalama 5 yıldız aldı.

Daha önce hiç kimse bu yazıya oy vermedi. İlk sen ol!

Bu içeriği beğenmediğiniz için üzgünüz.

Bu içeriği geliştirmemize yardım edin!

Bu içeriği nasıl geliştirebiliriz?

Etiketler

Ilker-Tosun

Yorum Ekle

Yorumunu buraya yaz